Skuteczność

Sample icon 2 Ozon jest najskuteczniejszym środkiem dezynfekującym. Działanie ozonu jest 50x skuteczniejsze i 3000x szybsze niż chloru.

Koszt

Sample icon 3Promocyjna cena 50zł zamiast 100zł za 60min wykonywania usługi.

O Ozonie (03)


ozonowanie Co to jest ozon? 

Ozon jest postacią tlenu, który ma trzy atomy w cząsteczce, zamiast dwóch atomów tlenu, ale szybko się rozkłada i zamienia się w tlen. Została odkryta w 1840 przez Christian Friedrich Schönbein.    

 

Jak powstaje ozon?

Istnieją dwa sposoby wytwarzania ozonu - ultrafioletowym i ulotu. Większość urządzeń korzysta z metody wyładowań koronowych, symulując wyładowania atmosferyczne. Sprzęt wykorzystujący UV jest nieskuteczny, kosztowny w obsłudze.    

Jak stosujemy Ozon?

Ozon jest jednym z najsilniejszych środków odkażających i utleniaczy i zabija bakterii E.coli, Listeria, Salmonella, Giardia i Cryptosporidium skuteczniej niż konwencjonalne środki dezynfekcyjne, jak chlor. W rzeczywistości, ozon zabija E.coli ponad 3000 razy szybciej niż chlor. Po wygenerowaniu OZONU dostaje się do szczeliny, dywany, zasłony, meble, itd. Gdy dodatkowy atom tlenu dzieli się w cząsteczki ozonu, następuje: dezynfekcja i utlenianie. Jako środek odkażający, atomy te szybko niszczą bakterie, pleśni i nieprzyjemnych zapachów.

Czy ozon jest bezpieczny?

Tak, ale, umiar jest kluczem. Ozon w bardzo wysokim stężeniu może działać drażniąco na błony śluzowe i drogi oddechowe. Wytwarzanie Ozonu w bezpiecznej i umiarkowane ilości oczyszcza powietrze, ilość gramów ozonu nalęży przeliczyć na metry kwadratowe. Przed użyciem generatora ozonu należy zapoznać się z załączoną instrukcją dołączonego do każdego urządzenia. Ozon może zaostrzyć astmę. Po oczyszczeniu pomieszczenia przy pomocy Ozonu należy je wietrzyć min. 3 godz.

Jak długo ozon zostaje?

Tak szybko jak ozon powstaje w generatorze i rozprasza się w samochodzie tak szybko rozpada się z powrotem w tlen. Na ten krok zachodzi kilka procesów, w tym: ( zmiany do tlenu) z powodu niestabilności chemicznej ozonu.  Z reakcji utleniania substancji organicznych powodujących nieprzyjemny zapach, który usuwa ozon, bakterie, które ponownie zużywają ozonu w reakcjach utleniania. Dodatkowo ozon sam w sobie posiada okres półtrwania co oznacza, że "wolny" powróci do tlenu w ciągu max. 30 minut, w ilości równej połowie jego poziom. Oznacza to, że po każdych następnych 30 minutach jest o połowę mniej pozostałości ozonu Jest to zblizone do ciągu geometrycznego. W praktyce okres półtrwania wynosi zwykle mniej niż 30 minut jest to zależne od temperatury, stężenia bakterii i zanieczyszczenia w powietrzu. Intensywne stężenie ozon nie trwa długo po prostu się skończy i znika.    

Gdzie Ozon jest wykorzystywany?

Dd lat wykorzystywany jest przez profesjonalne firmy do usunięcia zapachów ognia i powodzi- w dużych sieciach hotelowych, w domu, biurze, piwnicy dezynfekcji, basenach, samochodach.

Jak działa ozon na dym tytoniowy?

Eliminuje podrażnienia wywołane fenolu gazów, poprzez ich utlenianie.( Fenolu gazu- niewidzialna część dymu tytoniowego, który powoduje dolegliwości oczu i tworzy nieprzyjemny zapach. Ozon oczyszcza w każdym środowisku wpływ dymu całkowicie) 

Jak powstaje ozon i czym różni się od chloru?

W ilościach potrzebnych do oczyszczania wody, nie ma zauważalnego zapachu, smaku i koloru. Nie jest drażniący dla ludzi i sprzętu. Ozon oczyszcza wodę i powietrze bardzo szybko i sprawnie, 3000 razy szybciej niż chlor. Ozon nie pozostawia żadnych produktów ubocznych z wyjątkiem czystego tlenu.    

Jak działa ozon stosowany do oczyszczania wody czy ma wpływ na powietrze, którym oddychamy?

Ilość ozonu wytwarzanego przez generator ozonu jest bez znaczenia dla normalnej atmosfery, w której żyjemy po rozpuszczeniu w wodzie, ozon jest bardzo bezpieczny. . Nadmiar ozonu szybko zamienia z powrotem w tlen. Uwaga: nie wolno wdychać stężonego ozonu. 

Ozon-powszechny środek do sterylizacji

Jego utlenienie jest powszechnie stosowane do sterylizacji, eliminuje bakterie, usuwa toksyczne zapachy . Ozon jest na całym świecie uznan za najskuteczniejszy środek do sterylizacji. Ponadto redukuje się do tlenu po sterylizacji, środek chemiczny nie potrafi tego zrobić.

Chcesz mieć profesjonalnie wykonaną usługę ozonowania samochodu? Zadzwoń!